O szkoleniach online
Czy szkolenia online w branży motoryzacyjnej mogą być tak samo wartościowe merytorycznie jak szkolenia stacjonarne? W niektórych przypadkach tak - generalnie tam gdzie do szczęścia wystarczy komputer z odpowiednim oprogramowaniem, a nie ma potrzeby np. własnoręcznego wykonywania procedur na maszynach czy urządzeniach. Przykłady: szkolenia z platform informacyjnych, szkolenia z zarządzania serwisem, niektóre szkolenia rzeczoznawcze.
Nasza oferta szkoleń online ma znacznie mniej pozycji niż nasza oferta szkoleń stacjonarnych, ponieważ tylko te tematy proponujemy w formie online, które naszym zdaniem mają w takiej formie sens. Z jednej strony w formie online tracimy pewne aspekty, co najmniej zalety normalnej komunikacji na żywo, ale z drugiej odpadają koszty i czas dojazdu na szkolenie oraz koszty wynajęcia hotelu.
W 2022 roku przeprowadziliśmy 110 szkoleń online i przeszkoliliśmy na nich 893 osoby. W anonimowych ankietach prowadzonych po każdym szkoleniu średnia ocena szkoleń online w skali od 1 do 5 wyniosła 4,74, a średnia ocena organizacji technicznej w takiej samej skali wyniosła 4,82. Kluczem do osiągnięcia tych wyników były bardzo wysokie kompetencje naszej kadry dydaktycznej, przede wszystkim merytoryczne, ale również specyficzne kompetencje dotyczące szkoleń online, np. obsługa programów do szkoleń zdalnych oraz umiejętności aktywizacji grupy na szkoleniach zdalnych, a także świetne wsparcie kadry IT dotyczące m.in. kamerowania i przesyłu obrazu na żywo z kamery do uczestników, pomagania uczestnikom w pokonaniu wszelkich komputerowych problemów technicznych przed szkoleniem oraz zarządzania platformami do szkoleń online.
Dofinansowanie KFS: przeważnie 80-100% ceny na szkolenia stacjonarne i szkolenia online
Istnieje możliwość dofinansowania dla pracodawców oraz ich pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (w skrócie KFS), które można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP). Za pracodawcę uważa się podmiot zatrudniający co najmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę, natomiast pracodawcą nie jest podmiot współpracujący jedynie ze współmałżonkiem lub zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie.
Aby uzyskać dofinansowanie należy zadzwonić do Powiatowego Urzędu Pracy właściwego dla miejsca zarejestrowania działalności gospodarczej (Lista Powiatowych Urzędów Pracy w Polsce) i dowiedzieć się:
- czy są dostępne dofinansowania z KFS-u (a jeśli nie, to kiedy można się ich spodziewać)
- czy jest jakaś orientacyjna kwota, którą można przeznaczyć na pracownika
- jak uzyskać to dofinansowanie
- do kiedy musi się odbyć szkolenie
- do kiedy należy złożyć ofertę i wniosek
Wniosek o dofinansowanie trzeba wypełnić i zanieść do urzędu lub wysłać przez Internet. Do wniosku musi być załączona przygotowana przez nas oferta. Po wysłaniu kompletu dokumentów proponujemy zadzwonić do urzędu i zapytać o czas decyzji dotyczącej naszego wniosku. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany to informacja zostanie wysłana mailem lub ktoś skontaktuje się telefonicznie (zależy od Urzędu Pracy).
Mając zaakceptowany wniosek wystarczy do nas zadzwonić - potwierdzimy termin wraz ze szczegółami dotyczącymi szkolenia.
Dofinansowanie BUR: przeważnie 50-80% ceny na szkolenia stacjonarne i szkolenia online
Istnieje możliwość dofinansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców (wszystkie województwa poza mazowieckim, podlaskim i pomorskim) oraz dla osób prywatnych (tylko województwa lubuskie, małopolskie, podkarpackie i podlaskie) zapisując się na szkolenie poprzez Bazę Usług Rozwojowych.
Jeżeli jesteś już użytkownikiem Bazy Usług Rozwojowych, możesz od razu przejść do wyszukiwarki i zapisać się na wybrane szkolenie.
Jeżeli nie, poniżej mamy kilka pomocniczych informacji.
Każde województwo ma swój własny sposób przyznawania dofinansowania, ale jest pewna ogólna zasada postępowania.
- Wejdź na sekcję strony Bazy Usług Rozwojowych dotyczącą dofinansowania i w sekcji "Programy regionalne" wybierz województwo, w którym zarejestrowana jest Twoja firma, lub w którym się uczysz/mieszkasz, jeśli jesteś osobą prywatną.
- Znajdź operatora obsługującego właściwy obszar, zadzwoń do niego i zapytaj jak uzyskać dofinansowanie. Na pewno konieczne będzie:
- podpisanie umowy z operatorem regionalnym,
- założenie konta w Bazie Usług Rozwojowych.
- Zapisz się na szkolenie poprzez Bazę Usług Rozwojowych podając ustalony z operatorem nr "ID Wsparcia".
- Jeśli interesujące Cię szkolenie nie jest zaplanowane w Bazie Usług Rozwojowych, zadzwoń do nas na nr (+48) 510 566 088 i powiedz, że chciałbyś zapisać się na wybrane szkolenie. Ustalimy termin szkolenia i zaplanujemy go w Bazie Usług Rozwojowych.
Dofinansowanie może otrzymać każdy spełniający powyższe warunki (rozmiar przedsiębiorstwa i województwo) i jest to możliwe do momentu, kiedy operatorom regionalnym skończą się przyznane środki unijne.