Terminarz szkoleń

Szkolenia

Pass – Thru w praktyce serwisowej dla marek VW,  Audi, Seat, Skoda

Pass – Thru w praktyce serwisowej dla marek VW, Audi, Seat, Skoda

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 24.02.2020, Radom, BETiS

Rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się odmładza i rozwija. Coraz nowsze samochody trafiają do warsztatów niezależnych, które mają ograniczone możliwości diagnostyczne, przy wykorzystaniu popularnych urządzeń uniwersalnych. Oczywiste jest, że warsztat niezależny często nie może sobie pozwolić na zakup drogich, licencjonowanych testerów dedykowanych do poszczególnych marek, w związku z tym musi sobie radzić zasobami, którymi dysponuje.

Zwiększ swoje możliwości diagnostyczne, na poziomie zbliżonym do stacji autoryzowanych.

Wykorzystaj swoje urządzenie uniwersalne jako tester fabryczny, z pełnym wachlarzem możliwości w technologii Pass – Thru. Na szkoleniu zostaniesz przeprowadzony przez cały proces instalacji oprogramowania oraz poznasz jego możliwości i sposób poruszania się w interfejsie diagnostycznym.

zobacz
Baza Danych Odpadowych (BDO) w branży motoryzacyjnej

Baza Danych Odpadowych (BDO) w branży motoryzacyjnej

Szkolenia miękkie
Zgłoszenia internetowe, 26.02.2020, Radom
zobacz
Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 27.02.2020, Radom, BETiS

W dobie ogromnej dynamiki rozwoju techniki motoryzacyjnej doświadczenie i rutyna często nie są wystarczające w pracy, a zdarza się, że wręcz uniemożliwiają lokalizację problemu, ze względu na pozorny brak logicznego związku między występującym objawem, a rzeczywistą przyczyną.

Warsztaty niezależne, bez specjalizacji w jednej, konkretnej marce stają przed dużym wyzwaniem. Regularnie przyjeżdżają samochody różnych producentów, gdzie zastosowane są zupełnie odmienne rozwiązania, wymagające dopasowania różnych procedur naprawczych jak i diagnostycznych.

Nie można wszystkiego zapamiętać, natomiast kluczem do sukcesu jest umiejętność sprawnego znalezienia potrzebnej informacji w dostępnych zasobach.

Na szkoleniu zaprezentowane zostaną możliwości popularnych, dostępnych platform informacyjnych, tj. m.in. ESI [tronic], Auto data, HaynesPro Workshop, HGS Data. Każdy uczestnik będzie mógł praktycznie zapoznać się wybranymi platformami, szukać konkretnych, interesujących go rzeczy, tj. np. opisów błędów, możliwych do wyświetlenia błędów w konkretnym systemie, schematów elektrycznych, procedur montażowych, komponentów składowych konkretnego podzespołu, metod diagnostycznych wybranych komponentów oraz czujników, z uwzględnieniem możliwych przyczyn błędów jak i parametrów rzeczywistych.

Jeśli posiadasz wybraną platformę informacyjną i nie wykorzystujesz jej w pełnym zakresie bądź zastanawiasz się, która będzie idealna dla Ciebie, nie zwlekaj i zapisz się na szkolenie już dzisiaj. Eksperci wyjaśnią w jasny i czytelny sposób możliwości każdej z nich.

zobacz
Rzeczoznawcy. Szkolenie kwalifikacyjne A1 i A2

Rzeczoznawcy. Szkolenie kwalifikacyjne A1 i A2

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych i kandydatów
BETiS, 27.02.2020, Radom, BETiS

 Szkolenie dwudniowe!

W podstawowych warunkach ubiegania się o uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego znajduje się m.in. warunek dotyczący odbycia rocznej praktyki w charakterze co najmniej asystenta rzeczoznawcy lub odbycia szkolenia kwalifikacyjnego realizowanego przez uprawnioną jednostkę.

Przedmiotowe szkolenie dotyczy powyższego kryterium i spełnia wymogi szkolenia kwalifikacyjnego realizowanego przez uprawnioną jednostkę.

zobacz
Baza Danych Odpadowych (BDO) w branży motoryzacyjnej

Baza Danych Odpadowych (BDO) w branży motoryzacyjnej

Szkolenia miękkie
Zgłoszenia internetowe, 02.03.2020, Radom
zobacz
Zarządzanie serwisem samochodowym I

Zarządzanie serwisem samochodowym I

Szkolenia miękkie
Zgłoszenia internetowe, 03.03.2020, Swarzędz, Inter Cars

Szkolenie przeznaczone dla osób mających kontakt z klientami, które m.in. pośredniczą w procesie naprawy, konsultują zakres prac i finalnie rozliczają usługę. Wyróżnij się i bądź zauważony. W okresie przewagi podaży nad popytem należy usystematyzować i co najważniejsze zrozumieć proces pozyskiwania klientów, ich profesjonalnej obsługi, która umożliwi tworzenie długofalowych i perspektywicznych relacji partnerskich, a tym samym swobodę organizacji, planowania prac i rozwoju firmy. Według badań ponad 70% kierowców uważa, że warsztaty samochodowe prezentują ten sam poziom techniczny. Jak zatem podejmują decyzję o wyborze tego odpowiedniego warsztatu naprawczego?

Na szkoleniu zostanie wyjaśniony proces decyzyjny klienta, poszczególne etapy tego procesu, budowanie wizerunku i profesjonalizmu firmy na każdej płaszczyźnie postrzegania. Doświadczenia prowadzącego w zakresie uruchamiania, tworzenia i prowadzenia serwisów samochodowych, pozwolą na zwiększenie efektywności i skuteczności pracy, poprzez przekazanie praktycznych, skutecznych i sprawdzonych metod zarządzania i organizacji. Po ich zastosowaniu i zrozumieniu wzrośnie jakość i komfort pracy, spokój organizacyjny i co najważniejsze wykorzystanie potencjału technicznego i kadrowego, którym dysponuje firma.

zobacz
Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 04.03.2020, Radom

Popularne szkolenie z systemów bezpośredniego wtrysku oleju napędowego typu Common Rail podzielono na trzy etapy względem obszarów tematycznych. Treść szkolenia obejmuje przedstawienie działania oraz metod diagnostycznych pojedynczych komponentów jak i kompletnych układów wtryskowych jako system. Podczas szkolenia poznasz zasadę działania poszczególnych komponentów oraz szereg usterek pojawiających się w praktyce, wynikających z ich specyfiki. Dodatkowo poznasz zakresy wartości diagnostycznych poszczególnych parametrów oraz algorytmy diagnostyczne, aby w prosty sposób lokalizować źródła niesprawności.

I etap obejmuje szkolenie podstawowe zawierające wszelkie informacje o układach wtryskowych firmy Bosch i Siemens/Continental.

II etap obejmuje szkolenie podstawowe składające się z systemów marki Delphi oraz Denso.

III etap szkolenia dotyczy w głównym stopniu nowych systemów Common Rail z pompą wysokiego ciśnienia CP4 firmy Bosch oraz DFP3/DFP6 firmy Dephi oraz najnowszych generacji wtryskiwaczy.

Na szkoleniach poznasz dodatkowo bezinwazyjne, proste i skuteczne metody diagnostyczne różnorodnych pod względem konfiguracyjnym systemów CR. Nie zwlekaj, pojazdy z systemem Common Rail są nadal najczęstszymi gośćmi warsztatów samochodowych. Daj sobie szanse i zwiększ swoją konkurencyjność już dzisiaj.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. I

Diagnostyka czujników silnika cz. I

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 05.03.2020, Radom

Szkolenie skierowane jest do początkujących jak i doświadczonych pod względem mechaniki pracowników warsztatu, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub rozpocząć prace w szerokim obszarze elektroniki i diagnostyki samochodowej.

Czujniki są niezbędne w każdym systemie elektronicznym pojazdu. Wiele czujników nadzoruje prawidłową pracę silnika, a błędy zarejestrowane w module sterowania pochodzące od danego czujnika nie są przyczyną zaistniałej usterki, a jedynie jej następstwem. Na szkoleniu nauczysz się skutecznie diagnozować i lokalizować źródła nieprawidłowości. Poznasz metody diagnostyki punktowej, weryfikacji sprawności czujników w układach sterowania silników spalinowych, o zapłonie iskrowym oraz samoczynnym, oparte na praktycznym badaniu ich sprawności oraz sygnałów przy użyciu tradycyjnych oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych, analizie schematów elektrycznych. Wszystko to poparte praktycznymi przypadkami serwisowymi, z którymi możesz spotkać się w codziennej pracy.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. II

Diagnostyka czujników silnika cz. II

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 06.03.2020, Radom

Szkolenie stanowi rozszerzenie szkolenia z czujników cz. 1, gdzie skupiono się głównie na elementach sterowania silnika. W każdym systemie bezpieczeństwa biernego oraz aktywnego, układzie komfortu i multimediów występują czujniki nadzorujące pracę elementów wykonawczych czy rejestrujących warunki otoczenia, konieczne dla prawidłowego jego funkcjonowania. Na szkoleniu poznasz metody diagnostyki punktowej systemów, m.in. ABS/ESP, poduszek gazowych SRS, klimatyzacji, rozszerzone silnika oraz szeroko pojętych układów wspomagania kierowcy. Dodatkową wartością będą praktyczne przypadki serwisowe, sygnały prawidłowo działających oraz uszkodzonych czujników odczytywane przy użyciu tradycyjnych i specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

zobacz
Korelacja uszkodzeń zewnętrznych pojazdu z danymi zapisanymi w elektronicznych systemach sterowania

Korelacja uszkodzeń zewnętrznych pojazdu z danymi zapisanymi w elektronicznych systemach sterowania

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych i kandydatów
Zgłoszenia internetowe, 09.03.2020, Radom

Szkolenie 2-dniowe!!

Współczesne pojazdy wyposażone są w ogromną ilość sterowników, stąd często nazywane są „jeżdżącymi komputerami”. W trakcie normalnej pracy jednostki sterujące przeprowadzają cyklicznie kontrolę sprawności obszaru swojego działania, tzw. procedurę samo-diagnozy. W sytuacji, kiedy zostanie wykryta niesprawność, w nieulotnej pamięci sterownika zapisywany zostaje odpowiedni kod błędu. Często jednostki sterujące udostępniają dodatkowe parametry szczegółowe rejestracji poszczególnych błędów, tzw. zamrożoną ramkę danych, z której można odczytać np. kiedy, przy jakim przebiegu, prędkości, temperaturze czy obciążeniu doszło do zapisu konkretnego kodu błędu. Na podstawie zrealizowanych odczytów i diagnostyki układu można określić, np. stan pojazdu przed zdarzeniem, zakres uszkodzeń powstałych podczas rozpatrywanego zdarzenia czy nawet potwierdzić bądź podważyć fakt zaistnienia zdarzenia. Dowody elektroniczne dają obiektywną, niepodważalną możliwość oceny konkretnego zdarzenia w kontekście co się rzeczywiście wydarzyło i jaki zakres uszkodzeń powstał w danej chwili.

Na szkoleniu omawiane są ogólnie zagadnienia z zakresu diagnostyki komputerowej. Uczestnicy mają szansę wykonać fizyczny odczyt danych zapisanych w pamięci sterowników pojazdów szkoleniowych, zapoznają się z przykładowymi urządzeniami i interfejsami diagnostycznymi w praktyce. Rzeczywiste, przykładowe protokoły odczytu danych poddawane są analizie oraz korelacji z uszkodzeniami. Uczestnicy szkolenia będą oceniać, czy zakres przedstawionych uszkodzeń koreluje z odczytanymi błędami, ewentualnie wskazywać zauważone nieprawidłowości.

Ogromną wartością szkolenia będzie przedstawienie i interpretacja protokołów odczytu popularnych producentów pojazdów, gdzie uczestnicy będą mogli się zapoznać z zakresem danych udostępnionych do odczytu, zależnie od marki czy generacji sterownika. W zestawieniu z uszkodzeniami oraz deklarowanymi okolicznościami zdarzenia, odczytane z elektronicznych systemów dane stanowią nieocenioną pomoc podczas pracy rzeczoznawcy samochodowego czy biegłego sądowego.

zobacz
Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 09.03.2020, Radom

Popularne szkolenie z systemów bezpośredniego wtrysku oleju napędowego typu Common Rail podzielono na trzy etapy względem obszarów tematycznych. Treść szkolenia obejmuje przedstawienie działania oraz metod diagnostycznych pojedynczych komponentów jak i kompletnych układów wtryskowych jako system. Podczas szkolenia poznasz zasadę działania poszczególnych komponentów oraz szereg usterek pojawiających się w praktyce, wynikających z ich specyfiki. Dodatkowo poznasz zakresy wartości diagnostycznych poszczególnych parametrów oraz algorytmy diagnostyczne, aby w prosty sposób lokalizować źródła niesprawności.

I etap obejmuje szkolenie podstawowe zawierające wszelkie informacje o układach wtryskowych firmy Bosch i Siemens/Continental.

II etap obejmuje szkolenie podstawowe składające się z systemów marki Delphi oraz Denso.

III etap szkolenia dotyczy w głównym stopniu nowych systemów Common Rail z pompą wysokiego ciśnienia CP4 firmy Bosch oraz DFP3/DFP6 firmy Dephi oraz najnowszych generacji wtryskiwaczy.

Na szkoleniach poznasz dodatkowo bezinwazyjne, proste i skuteczne metody diagnostyczne różnorodnych pod względem konfiguracyjnym systemów CR. Nie zwlekaj, pojazdy z systemem Common Rail są nadal najczęstszymi gośćmi warsztatów samochodowych. Daj sobie szanse i zwiększ swoją konkurencyjność już dzisiaj.

zobacz
Szkolenie techniczne z zakresu systemów bezpieczeństwa  SRS / AirBag – dla rzeczoznawców i biegłych sądowych

Szkolenie techniczne z zakresu systemów bezpieczeństwa SRS / AirBag – dla rzeczoznawców i biegłych sądowych

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych i kandydatów
Zgłoszenia internetowe, 09.03.2020, Radom

SZKOLENIE DWUDNIOWE!!

Układy poduszek gazowych SRS w chwili obecnej stanowią integralną część skomplikowanej sieci komunikacyjnej systemów sterowania współczesnych pojazdów. Systemy wymieniają ogromne ilości informacji poprzez cyfrowe sieci transmisji danych co powoduje, że pasywne kiedyś dzisiaj dynamicznie dostosowują się do aktualnych warunków kinematycznych i fizycznych ułożenia przemieszczających się osób, uzależniając zakres i charakter aktywacji komponentów od konkretnej sytuacji. Dynamiczny rozwój systemów bezpieczeństwa biernego oraz występujące zależności międzysystemowe pozwalają na rzeczową analizę np. podczas oceny i kwalifikacji zakresu uszkodzeń przez rzeczoznawców i biegłych sądowych.

Na szkoleniu zostaną szczegółowo omówione elementy składowe układu bezpieczeństwa biernego, algorytmy działania, strefy aktywności komponentów pirotechnicznych dla poszczególnych aktuatorów oraz możliwe konfiguracje aktywacyjne, zależnie od charakteru zdarzenia. Z uwagi na ogromną różnorodność konfiguracji oraz zależności między systemowe układów bezpieczeństwa, zostaną zaprezentowane warunki zewnętrzne aktywacji elementów pirotechnicznych oraz hierarchiczne zestawienie, które komponenty, przy jakim typie zdarzenia powinny zostać aktywowane w różnych samochodach.

Ogromną wartość dodaną stanowić będzie aspekt praktyczny szkolenia. Imponujące doświadczenie prowadzącego szkolenie, gwarantuje dostęp do ogromnej bazy rzeczywistych protokołów odczytów danych z elektronicznych systemów sterowania pojazdów wielu marek. Wybrane protokoły, w różnej konfiguracji zostaną omówione i przeanalizowane. Zaprezentowane zostaną zarówno protokoły poprawnie działających układów, jak i układów niesprawnych, np. po ingerencji zewnętrznej bądź po próbach manipulacji.

Przewidziano również forum dyskusyjne związane z analizą konkretnych przypadków sygnalizowanych przez uczestników szkolenia.

zobacz
Korelacja uszkodzeń zewnętrznych pojazdu z danymi zapisanymi w elektronicznych systemach sterowania

Korelacja uszkodzeń zewnętrznych pojazdu z danymi zapisanymi w elektronicznych systemach sterowania

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych i kandydatów
Zgłoszenia internetowe, 10.03.2020, Radom

Szkolenie 2-dniowe!!

Współczesne pojazdy wyposażone są w ogromną ilość sterowników, stąd często nazywane są „jeżdżącymi komputerami”. W trakcie normalnej pracy jednostki sterujące przeprowadzają cyklicznie kontrolę sprawności obszaru swojego działania, tzw. procedurę samo-diagnozy. W sytuacji, kiedy zostanie wykryta niesprawność, w nieulotnej pamięci sterownika zapisywany zostaje odpowiedni kod błędu. Często jednostki sterujące udostępniają dodatkowe parametry szczegółowe rejestracji poszczególnych błędów, tzw. zamrożoną ramkę danych, z której można odczytać np. kiedy, przy jakim przebiegu, prędkości, temperaturze czy obciążeniu doszło do zapisu konkretnego kodu błędu. Na podstawie zrealizowanych odczytów i diagnostyki układu można określić, np. stan pojazdu przed zdarzeniem, zakres uszkodzeń powstałych podczas rozpatrywanego zdarzenia czy nawet potwierdzić bądź podważyć fakt zaistnienia zdarzenia. Dowody elektroniczne dają obiektywną, niepodważalną możliwość oceny konkretnego zdarzenia w kontekście co się rzeczywiście wydarzyło i jaki zakres uszkodzeń powstał w danej chwili.

Na szkoleniu omawiane są ogólnie zagadnienia z zakresu diagnostyki komputerowej. Uczestnicy mają szansę wykonać fizyczny odczyt danych zapisanych w pamięci sterowników pojazdów szkoleniowych, zapoznają się z przykładowymi urządzeniami i interfejsami diagnostycznymi w praktyce. Rzeczywiste, przykładowe protokoły odczytu danych poddawane są analizie oraz korelacji z uszkodzeniami. Uczestnicy szkolenia będą oceniać, czy zakres przedstawionych uszkodzeń koreluje z odczytanymi błędami, ewentualnie wskazywać zauważone nieprawidłowości.

Ogromną wartością szkolenia będzie przedstawienie i interpretacja protokołów odczytu popularnych producentów pojazdów, gdzie uczestnicy będą mogli się zapoznać z zakresem danych udostępnionych do odczytu, zależnie od marki czy generacji sterownika. W zestawieniu z uszkodzeniami oraz deklarowanymi okolicznościami zdarzenia, odczytane z elektronicznych systemów dane stanowią nieocenioną pomoc podczas pracy rzeczoznawcy samochodowego czy biegłego sądowego.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. I

Diagnostyka czujników silnika cz. I

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 11.03.2020, Radom

Szkolenie skierowane jest do początkujących jak i doświadczonych pod względem mechaniki pracowników warsztatu, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub rozpocząć prace w szerokim obszarze elektroniki i diagnostyki samochodowej.

Czujniki są niezbędne w każdym systemie elektronicznym pojazdu. Wiele czujników nadzoruje prawidłową pracę silnika, a błędy zarejestrowane w module sterowania pochodzące od danego czujnika nie są przyczyną zaistniałej usterki, a jedynie jej następstwem. Na szkoleniu nauczysz się skutecznie diagnozować i lokalizować źródła nieprawidłowości. Poznasz metody diagnostyki punktowej, weryfikacji sprawności czujników w układach sterowania silników spalinowych, o zapłonie iskrowym oraz samoczynnym, oparte na praktycznym badaniu ich sprawności oraz sygnałów przy użyciu tradycyjnych oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych, analizie schematów elektrycznych. Wszystko to poparte praktycznymi przypadkami serwisowymi, z którymi możesz spotkać się w codziennej pracy.

zobacz
Diagnostyka czujników silnika cz. II

Diagnostyka czujników silnika cz. II

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 12.03.2020, Radom

Szkolenie stanowi rozszerzenie szkolenia z czujników cz. 1, gdzie skupiono się głównie na elementach sterowania silnika. W każdym systemie bezpieczeństwa biernego oraz aktywnego, układzie komfortu i multimediów występują czujniki nadzorujące pracę elementów wykonawczych czy rejestrujących warunki otoczenia, konieczne dla prawidłowego jego funkcjonowania. Na szkoleniu poznasz metody diagnostyki punktowej systemów, m.in. ABS/ESP, poduszek gazowych SRS, klimatyzacji, rozszerzone silnika oraz szeroko pojętych układów wspomagania kierowcy. Dodatkową wartością będą praktyczne przypadki serwisowe, sygnały prawidłowo działających oraz uszkodzonych czujników odczytywane przy użyciu tradycyjnych i specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

zobacz
Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Budowa i diagnostyka systemu Common Rail

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 13.03.2020, Radom

Popularne szkolenie z systemów bezpośredniego wtrysku oleju napędowego typu Common Rail podzielono na trzy etapy względem obszarów tematycznych. Treść szkolenia obejmuje przedstawienie działania oraz metod diagnostycznych pojedynczych komponentów jak i kompletnych układów wtryskowych jako system. Podczas szkolenia poznasz zasadę działania poszczególnych komponentów oraz szereg usterek pojawiających się w praktyce, wynikających z ich specyfiki. Dodatkowo poznasz zakresy wartości diagnostycznych poszczególnych parametrów oraz algorytmy diagnostyczne, aby w prosty sposób lokalizować źródła niesprawności.

I etap obejmuje szkolenie podstawowe zawierające wszelkie informacje o układach wtryskowych firmy Bosch i Siemens/Continental.

II etap obejmuje szkolenie podstawowe składające się z systemów marki Delphi oraz Denso.

III etap szkolenia dotyczy w głównym stopniu nowych systemów Common Rail z pompą wysokiego ciśnienia CP4 firmy Bosch oraz DFP3/DFP6 firmy Dephi oraz najnowszych generacji wtryskiwaczy.

Na szkoleniach poznasz dodatkowo bezinwazyjne, proste i skuteczne metody diagnostyczne różnorodnych pod względem konfiguracyjnym systemów CR. Nie zwlekaj, pojazdy z systemem Common Rail są nadal najczęstszymi gośćmi warsztatów samochodowych. Daj sobie szanse i zwiększ swoją konkurencyjność już dzisiaj.

zobacz
Budowa, działanie, diagnostyka i obsługa klimatyzacji samochodowych wg Rozporządzenia Komisji Wspólnoty Europejskiej (WE) nr 307/2008

Budowa, działanie, diagnostyka i obsługa klimatyzacji samochodowych wg Rozporządzenia Komisji Wspólnoty Europejskiej (WE) nr 307/2008

Specjalistyczne szkolenia w obszarze samochodów osobowych
Zgłoszenia internetowe, 16.03.2020, Radom

Układy klimatyzacji we współczesnych pojazdach to skomplikowane systemy chłodnicze, połączone z innymi obszarami sterowania w pojeździe. Brak wydajności bądź załączenia układu nie musi być wynikiem usterki w samym układzie mechaniki klimatyzacji, lecz np. niesprawności w systemie sterowania silnika czy przeniesienia napędu. Poszczególne komponenty wykonywane zgodnie z obecnymi trendami, polegającymi na obniżaniu masy i objętości, wymagają doświadczenia, świadomego podejścia oraz znajomości działania każdego elementu systemu klimatyzacyjnego, od wymienników ciepła poprzez stosowane rozprężacze. Współczesne układy klimatyzacji wymagają regularnego, okresowego serwisowania oraz odgrzybiania, co wiąże się z doborem preparatów i metod neutralizacji zapachów czy dezynfekcji, aby osiągnąć wymagany efekt. Dowiedz się już dzisiaj jak robić to fachowo i skutecznie.

Dodatkowo, jeśli masz problem z rozliczeniem czynnika chłodniczego za rok poprzedni, nie wiesz w jaki sposób to zrobić, od czego zacząć, żaden problem, szkolenie zapewni Ci dawkę niezbędnej wiedzy potrzebnej do prowadzenia dokumentacji i ewidencji czynnika chłodniczego, zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa.

zobacz
EDR Event Data Recorder - Technik

EDR Event Data Recorder - Technik

Szkolenia dla rzeczoznawców samochodowych i kandydatów
BETiS, 16.03.2020, Radom

Jednodniowe szkolenie przeznaczone dla osób, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje
w zakresie wykonywania odczytu i poboru danych pokolizyjnych ze sterowników systemów bezpieczeństwa Airbag, za pomocą urządzenia Bosch CDR.

zobacz